Maine West Army Alumni
Class 1960
Joseph Byers
John Charles
Sam Drewes
James Jacobsen
George LeComte
Michael Liszka
James Moran
Norman Plambeck
Warren Poole
William Weaver
George Zage

Class 1961
Curtis Ahrling
Charles Badalamenti
Charles Bombicino
Michael Cassata
John Eastham
Kenneth Fadden
James Fouse
Wayne Franzen
Wayne Gertz
Robert Haas
Ronald Held
Frank Jemison
Thomas Nemetz
Richard Reich
Craig Smith
Edward Stremich
Wesley Trelor
William Trute
Kenneth Wells
Robert Williams
Wayne Zabel
Arthur Zimmerman

Class 1962
Dennis Amber
William Barthel
Don Behrens
Bruce Bosenbecker
Dennis Deahr
Anthony DeFalco
Jon Evertsen
Kenneth Ewert
George Fox
Donald Gustafson
Donald Karolewicz
David Kern
David Larsen
Scott MacDonald
Fred Paeth
Robert Schnepp
George Wrick

Class 1963
Robert Ayres
Francis Beitzel
James Burdett
Randy Burmeister
Marshall Carnell
Charles Deering
James Dehlin
Frank Domenico
James Gaverth
James Gilmore
Thomas Hagstrom
Robert Harley
Kenneth Houy
Peter Kirberg
Richard Kleinke
Thomas Klemczak
Nicholas Moreno
Gerry Niedert
James Ogle
Michael Pedersen
David Pelinski
George Radlein
Peter Robison
John Schwenke
Don Spyrison
Richard Wille

Class 1964
Joseph Bartucci
James Behnke
Paul Corey
Michael Felten
Robert Held
James Kern
Gary Killman
Terry Klatt
Lawrence Klippert
Richard Lunsford
Michael McMurray
Robert Mountford
Leroy Niebuhr
James Nygaard
Richard Oas
James O'Boyle
Fredrick Peters
Larry Pintuck
Jan Rousey
Allan Tyler
Robert Unroe
Richard Wills
Thomas Wisocki

Class 1965
Howard Becker
William Behn
John Bittel
Patrick Collins
Michael Damptz
Patrick Deane
Terence DeGelder
John Gable
James Hoggard
David Jackson
Bruce Jacobs
Thomas Johnstone
Thomas Klausing
John Krumpos
James Leis
James Mattingly
Michael Norton
Jeffrey Sams
Ronald Sebastian
Michael Tierney
Gerold Weber
Timothy Wintczak
Aron Whitmore

Class 1966
Robert Ashford
Steve Beilstein
Robert Bihari
Kenneth Cannata
Lon Diehl
David Eastham
William Giesea
Stephen Hall
Kevin Hallen
Thomas Hansch
Frank Holthouse
Thomas Holtz
Donald Kennett
Robert Kunkel
Kevin Lynn
James Meyer
Richard Ornberg
Glenn Pohlman
Karl Semper
Lewis Smith
Donald Walters
Glen Wickboldt

Class 1967
Ronald Arnold
Allen Bending
Douglas Bergman
Richard Bleharski
Gregory Boksa
James Chalupnik
Charles Dalbec
Joseph Elliott
Richard Finstad
Tab Fulle
Michael George
Peter Gianpetro
Timothy Harity
Craig Hierz
William Hill
Richard Luecke
William Pagett
Michael Pate
Thomas Postema
John Powell
Martin Riskin
Thomas Sagan
Kenneth Shields
Dale Tazbier
Daniel Thal
Paul Tousignant
Richard Uli
Ronald Vaia
Owen Whitman
Michael Wintczak

Class 1968
Alan Bingel
William Caddy
George Eck
James Gaul
Michael Kennedy
Jeffrey Rizzo
Michael St. Germain
C Michael Smith
William Steger
John Szaltis
Robert Utecht
Steven Wolfgram
Kenneth Zyrkowski

Class 1969
Larry Bergman
Michael Garms
Robert Hensel
Julius Jacobson
Stephen Kriegermeier
Leonard Mix
Manuel Montemayor
Donald Neuman

Class 1970
William Holm
George Kwapniewski
Frederick Truxell

Class 1971
Michael Beitzel
Daniel Cassin
Nick Fininis
David Moeller
Wesley Reece

Class 1972
Karen Emling
Paul Hodges
Christopher Koeune
Michael Kuehn
Kevin McCallum
Tony Wherry
Leon Wilkens

Class 1973
Brett Barnard
Randall Cole

Class 1975
Matthew Mlodoch
Karen Porter
Kevin Wilkens
Thomas Wright

Class 1976
Joel Rose

Class 1977
Dean Carpenter
Michael Clifton
Jeffrey Dockins
James Fusco
John Osko
Larry Sawicki

Class 1978
Kenneth Emskamp
Gerald Kavanaugh
John Landherr
Humberto Suarez

Class 1979
Thomas Adrahtas
George Mallett
Lyle Sherwood

Class 1980
Frank Hruban
Eric Wilkens

Class 1981
Peter Fitt
Hugh Hawkins
Rita Maiss

Class 1982
Andrew Accetturo
Joel Hawkins
Holly Herman
Timothy Krause
Walter O'Donnell
Melissa Pytlik

Class 1983
James Finnerty

Class 1984
Robert Carroll
Stephen Friend
John Ryan

Class 1985
Mel Shelnutt

Class 1986
Eugene Finnerty

Class 1988
James Jensen
Brain Jones
Christopher Stucky

Class 1989
Fausto Tenen

Class 1990
Brian Lannon

Class 1994
Christopher Thomas

Class 1995
Alan Blume
Luis Herrera

Class 1998
Filberto Gonzalez
Christina Ramirez
Michelle Sanchez

Class 1999
Adam Brand
John Franzen
Matthew Wondolkowski

Class 2000
Michael Kleen
Daniel Larson
Paul Marquette

Class 2001
Christian Asuncion

Class 2003
Thomas Young

Class 2005
Brandon Ryan
Bryan Wolfe

Class 2006
Aimee Ulbert

Class 2007
Alexis Millan
Kenneth Mykisen

Class 2010
Trevor Kelley

Class 2011
Samantha Gutzeit
Michael Mimp

Class 2015
Scott Chae